Birlikte iyileşeceğiz

Ülkemizde yaşanan deprem faciası sonrasında yüzde 80’i yıkılan Antakya’ da özellikle çocuklar olumsuz etkilendi. Bunun bilinciyle hareket eden LÖSEV, “Birlikte İyileşeceğiz” sloganı ile tüm çocukları kucakladı. Vakıf, Antakya ve Gaziantep’te 0-18 yaş arası bütün çocuklar için çocuk köyü–uğraş atölyeleri–organik yaşam ve rehabilitasyon alanları ile psikolojik destek üniteleri projesini oluşturdu.

Konser 11 Mayıs’ta

Proje kapsamında, depremzede çocukların tamamen ücretsiz yaşayabilecekleri evlerden okullara, yemyeşil bahçelerden sanat atölyelerine, spor alanlarından yüzme havuzlarına kadar her şey titizlikle planlandı. Yine özellikle Antakya mutfak sanatlarının yaşatılması ve değişmeden nesilden nesile aktarılması için de Antakya mutfağı atölyeleri bu proje içinde yer aldı. Söz konusu projelere maddi kaynak sağlamak amacıyla da depremden kurtulan Antakya Medeniyetler Korosu, 11 Mayıs akşamı saat 19.30’da Ankara İncek LÖSEV Kent’te bir konser verecek.

‘Herkesi bekliyoruz’

Gösteriye lösemili çocukların da eşlik edeceğini belirten LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, şu açıklamaları yaptı: ‘‘Deprem özellikle çocuklarda derin travmalara neden oldu. Henüz ilkokul birinci sınıfa başlayan bir öğrencinin gideceği okulu ve öğretmenini bulamaması, 10-12 yaşlarındaki çocukların evlerini ve ailelerini kaybetmeleri 16 yaşlarındaki ergenlik çağındaki bir gencimizin en yakın arkadaşlarının yaşamını yitirmesi hayat bağlarının tümünün yok olması demektir. İşte bu nedenle onlara destek için projeler üretmeye devam ediyoruz. Antakya Medeniyetler Korosu’nun konser vereceği geceden elde edilecek tüm gelir öncelikle Antakya LÖSEV Çocuk Köyü projesine aktarılacaktır. Tüm duyarlı kişileri ve sanatseverleri bu eşsiz geceye bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir