Büyük umutlarla transfer olmuştu! İsak Vural, Hammarby’e 3 yılık imza attı

22 Şubat 2022’de Fenerbahçe’ye imza atan 2006 doğumlu Türk asıllı İsveçli futbolcu İsak Vural, Hammarby ile anlaşmaya vardı. Kulüpten yapılan açıklamada, 16 yaşındaki futbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

“BURADA KALACAĞIMI BİLMEK GÜZEL BİR DUYGU”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İsak, “Hammarby’de daha uzun süre kalacağımı bilmek çok güzel bir duygu. Burada kendimi daha da geliştirmek için her türlü fırsata sahibim. Mümkün olduğunda çok oynamayı ve takıma yardımcı olmayı umuyorum.” ifadelerini kullandı.

“ISAK, OYNAMAYA HAZIR”

İsveç ekibinin sportif direktörü Jesper Jansson ise, “Bir süre devam eden görüşmelerin ardından, Fenerbahçe ile hem İsak’a hem de iki kulübe çok daha uygun bir anlaşmaya varmayı başardık. Transfer 18 yaş altı bir oyuncuyu ilgilendiği için konu FIFA’ya kadar gitti ama İsak artık oynamaya hazır. Hammarby’daki yolculuğu gerçek anlamda başlayabilir.” dedi.

BENFICA ÇIKIŞLI

Benfica altyapısında yetişen İsak, kısa bir süre Barcelona altyapısında da oynamıştı. İsak transferi yüzünden soruşturma açılan Katalan devi, usulsüzlük sebebiyle transfer yasağı cezası almıştı.

MAÇA ÇIKAMADI

Takıma geldiğinde Barcelona başta olmak üzere pek çok dünya devinin peşinde olduğu söylenen İsak, Fenerbahçe A Takımı’nda hiç şans bulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir