Dikkat: Bu Altcoin Ekibi Satış Yapıyor, Büyük Dalgalanma Olabilir!

On-chain şüpheli faaliyetler olası LINK piyasa manipülasyonuna işaret ediyor. Analistlere göre, bir başka büyük altcoin fiyat dalgalanması geliyor olabilir. Bu yüzden analist long ve short pozisyon almamayı tavsiye ediyor.

Altcoin ekibi Binance’a token mi yığıyor?

Yakın zamanda on-chain analitik platformu Lookonchain’in paylaştığı bir ileti dizisi, birkaç büyük Chainlink (LINK) balina cüzdanının 13 Aralık’ta Binance’e 119 milyon dolar değerinde 8,2 milyondan fazla LINK yatırdığını ortaya çıkardı. Bu işlem, 2022 Ağustos’tan bu yana birkaç ayda bir Binance’e yapılan devasa transferlerin devamı niteliğindeydi. İlginç bir şekilde, para yatırma işlemlerinin çoğu fiyatların en düşük olduğu dönemlerde gerçekleşti. Ayrıca, bunu önemli bir yukarı yönlü fiyat hareketi izledi. Bu zamanlama, tasarlanmış boğa koşuları öncesinde koordineli birikime işaret ediyor.

Kaynak: Lookonchain

ChainLinkGod’un verdiği bir yanıt, transferlerin node ödüllerinin planlı dağıtımı olduğu yönündeydi. Ayrıca, hazine çeşitlendirmesini temsil ettiğini iddia etti. Ancak Lookonchain, bu hesabın Chainlink bağlantıları olduğunu belirterek açıklamanın tarafsızlığından şüphe etti. Bu bağlantı, Chainlink liderliğinin rutin token sürümleri kisvesi altında perde arkasında kasıtlı manipülasyon düzenliyor olabileceğine dair spekülasyonları artırıyor.

Bu açıklama yeterli değil!

Beklenmedik bir şekilde, Chainlink’in (LINK) dolaşımda olmayan iki tedarik adresi, Etherscan verilerine dayanarak Binance’e 128 milyon dolar değerinde token gönderdi. Bu değer, kilidi açılmış 11,2 milyon tokenin bir parçasıydı. Dolayısıyla transfer, bu tokenlerin satılacağı anlamına geliyordu. Ancak, eylem Chainlink topluluğu için sürpriz oldu. Zira altcoin projesi başlangıçta, dolaşımda olmayan arzın satılmayacağını, sübvansiyon olarak kullanılacağını söyledi. Ayrıca, ağ node’larının ödülleri için olduğunu belirtti.

Açıklama ile ilgili bazı yorumlar LINK sahiplerinin gelişmeden memnun olmadıklarını gösterdi. Ancak, projenin topluluk elçisi ChainlinkGod, eylemin nedenini açıklamaya çalıştı. ChainlinkGod, X’teki bir gönderide, Haziran ayında Web3 projesinin sahip olduğu iletişime atıf yaparak, işlemin sıra dışı olmadığını belirtti. Paylaşılan mesajdan, başlangıçta bahsedilen Oracle ödüllerini de içeren bir token yayınlama programı vardı.

Bununla birlikte, topluluğun bazı üyeleri bu açıklamadan memnun değildi. Örneğin, RustySailor adlı bir kullanıcı ChainlinkGod’dan tüm tokenlar tamamen dolaşıma girdiğinde ne olacağını açıklamasını istedi. Ancak basın saatine göre bu soruya yanıt vermedi. Bazıları için transfer, Chainlink ekibinin topluluğunu “terk etmeyi” planladığı anlamına geliyor. Bu arada LINK, son 365 gün içinde diğerlerinden daha iyi performans gösteren bir altcoin.

LINK fiyat tahmini: Token’de long olmanın zamanı değil!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin fiyatı son 1 yıl içinde %134 oranında arttı. Ancak, son yedi gün LINK için aynı olmadı. Bu yazı sırasında LINK’in fiyatı 14,47 dolardı. Bu da son yedi günde %15,37’lik bir düşüşe işaret ediyordu.  Kripto analisti Victor Olanrewaju, LINK’in teknik resmini şu şekilde değerlendiriyor.

LINK 4 saatlik grafikten, token’ın piyasa yapısı yükselişten düşüşe geçti. Ayrıca, 14,55 dolar desteği satış baskısına yenik düştü. Mevcut durum göz önüne alındığında, LINK 10 Aralık’ta ulaştığı 17,22 dolarlık zirveyi geri almakta zorlanabilir. Satış baskısı devam ederse, muhtemelen LINK’in 14 dolardan düşmekten başka seçeneği yok. Üstel Hareketli Ortalama (EMA) da bu olasılığı destekliyor. Bu yazı itibariyle, 9 EMA (mavi) 20 EMA’nın (sarı) altına geçti. Bu eğilim altcoin fiyatının düşüş eğiliminde olduğu anlamına geliyor.

LINK 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Aynı zamanda, geçişlere de dikkat etmek önemli. Eğer 9 ve 20 EMA’lar şu anda olduğundan daha fazla yaklaşırsa, bir sonraki yönü tahmin etmek zor. Bu nedenle, herhangi bir tersine dönüş kurulumu bir sonraki adım olabileceğinden, long veya short pozisyonlar açmaktan kaçınmak daha iyi bir tercih olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir