Gözlüğünüze kolonya sürmeyin! Su ve karbonatla sildiğinizde çizik kalmayacak

SU VE DETERJAN

Birkaç damla bulaşık deterjanını sıcak suyla karıştırıp, bir bez ya da sünger yardımıyla gözlük camlarınızı temizleyebilirsiniz. Ardından, camları temiz suyla durulayarak temiz bir bezle kurulamayı unutmayın. Bulaşık deterjanı ve su, gözlük camlarının kirden ve yağdan arınmasına yardımcı olarak büyük ve geçmeyen lekeler için çözüm yolu olacaktır.

SU VE SABUN

Gözlük temizliğinin en güvenilir ve etkili yollarından biri, su ve sabun kullanmak olabilir. Ellerinizi sabunla yıkayın, sonra sabunu köpürtün ve gözlük camınızı nazikçe ovun. Daha sonra iyice durulayın ve kâğıt havlu ile yeniden kurulayın.

KOLONYA SÜRMEYİN

Gözlük temizliği için kolonya kullanmak gözlüklere zarar verebilir. Kolonya gözlük çerçevelerinin kimyasal yapısını bozup renk değişikliğine neden olabileceği gibi camları daha da bulanıklaştırabilir. Özellikle değişik kaplamaların kullanıldığı metal gözlük çerçevesi modelleri kolonyadan ciddi zarar görebilir.

ISLAK MENDİL YANLIŞ TERCİH

Islak mendil de tıpkı kolonya gibi formu ve dokusu gereği gözlük camı üzerinde yer alan kirlerin arınmasını sağlamadığı gibi küçük küçük çiziklere yol açıyor. Bu nedenle uzmanlar, gözlüklerinizin camında yumuşak ve narin temizleme bezleri kullanmanızı öneriyor.

SU VE KARBONATLA ÇİZİKLERDEN KURTULUN

Gözlük camınızı çiziklerden temizlemek için su ve karbonat iyi bir tercih olabilir. Öncelikle birer çay kaşığı karbonat ile tuzu karıştırarak macun kıvamını almasını sağlayın. Daha sonra bu karışımı gözlük camına sürerek hafifçe ovun ve gözlük camlarını içme suyu ile yıkayın. Ancak kullandığınız suyun ılık olması gerektiğini unutmayın. Bu yöntemle küçük çiziklerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir